Julius von Fontana FACEBOOK

Julius Von Fontana // BIOGRAPHY

Ej, TCHOR sa sveta proletári!

   zvykne vravievať tento malý tvor a veľký tchor, sveták a košický rodák, ktorý sa narodil 1. júna 2003 v San Reme a umrie približne v roku 2009 na niektorom zo svetových pódií. Otec neznámy, matka, rodená Hunyadi, umrela pri pôrode. Slobodný mladý pán Julius von Fontana prežil svoje trpké detstvo v slávnom blšom cirkuse Hot Fecallini, kde slúžil ako živá obytná maringotka pre blších artistov. Po strastiplnej skúsenosti s životom talianskych kočovníkov, ktorá pre neho znamenala doživotnú traumu, bol v roku 2003 vykúpený z cirkusu tureckým spisovateľom Agda Bavi Painom a cigánskym režisérom Gejzom Dezorzom. Od toho času pôsobí pod ich kuratelou, ktorá mu umožnila nielen žiť a tvoriť v dôstojných podmienkach, ale najmä umelecky rozvíjať svoj všestranný talent. Základy hereckého umenia si mladý pán Fontana osvojil vďaka kurzom, ktoré viedol známy predstaviteľ akčných hrdinov Yudi Stranowski, a aj keď sa pre rozdielne názory na tvorbu ich umelecké cesty po čase rozišli, do dnešných dní zostali dobrými priateľmi. Julius von Fontana sa následne začal intenzívne zaoberať psychologickým herectvom a študovať správanie v extrémnych životných situáciách. Takmer všetok svoj voľný čas obetuje skúmaniu fenoménu snov a spánku, je zanieteným bojovníkom za práva plyšových zvierat a zástancom zdravej výživy, predovšetkým čokolády a mliečnych výrobkov. Je slobodný, smrdí a je panic.
  Julius von Fontana, vďaka svojej dobrosrdečnej povahe prezývaný tiež Dobroslav Chrobák, patrí k najvýznamnejším zvieracím predstaviteľom v histórii Slovenska a zároveň k jedným z najslávnejších skunkov planéty. V minulosti sa podieľal na veľkolepých projektoch Last Minute v Tchorvátsku, Tchorská služba či The Great Tchorror Show alebo Smrad až hrúza.
  Julius von Fontana je popredným artistom a členom Dezorzovho Lútkového Divadla- najväčšieho najmenšieho divadla na svete, ktoré podľa jeho pohnutého života pripravuje hru SuperTchor - Jednička rýchleho nasmradenia s mladým pánom v titulnej úlohe. Superskunka Juliusa môžete v súčasnosti vidieť na divadelných doskách popri významných slovenských hercoch ako Marián Rambo 3 Mitaš, Kamil Lee Kollárik, Alexander Lugoši Maďar či Andrej Trabant Kováč. Účinkuje v úspešnej hororovej hre Desperanduľa - strašlivá dcára či spravodlivá zpláta pýchy i márnivej nádhernosti, v ktorej geniálne stvárňuje rolu acrobatic skunka. Severského boha Thora majestátne stelesňuje zas v dobrodružnej hre Perún, hrom bezbožných abo POGROM SLÁVIA, ktorú podľa starobylých manuskriptov z pozostalosti po starom otcovi Aladárovi Hrcsovi (1888 - 1967) napísal Aladár Hrča, známy dramatik a publicista. Mladý pán Fontana sa naposledy zaskvel v pornokomédii Gašparkove šibalstvá alebo Erotické dobrodružstvá Bob de Nira ako jedna z hlavných úloh, Morský tuniak. Najnovšia veľkovýpravná atrakcia divadla plná bezbožnej zábavy a hriešne dobrých hercov bola s veľkým úspechom prvýkrát predstavená verejnému publikulu a celebritám v beznádejne vypredanom bratislavskom klube NuSpirit v roku 2010.
Julius von Fontana okrem divadla účinkoval v televíznych seriáloch, filmoch, animovaných filmoch, v mnohých televíznych reláciách aj hudobných videoklipoch. Nerozpráva, takže v rádiu ho nehľadajte. Pre kultúrny časopis Romboid píše pravidelný chlievik Tu niečo smrdí, pán Fontana!

Tu niečo smrdí, pán Fontana!

Julius von Fontana FACEBOOK >>> Tu niečo smrdí, pán Fontana!

ako to cíti najslávnejší slovenský tchor

pravidelný chlievik v kultúrnom časopise ROMBOID

Sloboda zvierat // PETA2

FONTANA supports Sloboda zvierat!

 

FONTANA supports Peta2 - Free for allFONTANA supports People for the Ethical Treatment of Animals (PETA) | International